Hizmetler

Dizgi Hizmeti

Elektronik kart üretiminde standartları belirlemekte olan kurum IPC (Institute of Printed Circuits) Enstitüsüdür. IPC elektronik kartların birbirine bağlanması ve paketlenmesinden dizgilerinin yapılması ve üretim aşamalarında dikkat edilmesi gereken bütün hususlarda uluslararası standartlar belirlemektedir. Tesisimizde IPC’nin belirlemiş olduğu uluslararası standartlara uygun dizgi ve üretim yapabildiğimiz yeni nesil SMD dizgi makinelerimiz ile baskı devre kartlarınızın üretimini gerçekleştirmekteyiz. Dizgi hattımızda görüntü işleme yöntemleriyle mikrometre hassasiyetle 3-boyutlu inceleme yapan krem lehim inceleme (SPI) ve otomatik optik inceleme (AOI) cihazları ile üretim öncesinde lehim kontrolleri ve sonrasında da komponentlerdeki kaymaları kontrol ederek insan kaynaklı hataları ortadan kaldırabildiğimiz bir dizgi hizmeti vermekteyiz. Üretimlerimizde tasarımlarınıza uygun olarak kurşunlu ve kurşunsuz lehimler kullanmaktayız.

Dizgi Hizmeti

Elektronik Devre Tasarımı

Elektronik Devre Tasarımı

Proje bazlı müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sabit akım sürücü devreleri, DC-DC besleme kartları, doğrudan şehir şebekesi ile çalışan (220V AC) beslemeli LED Modül tasarımları ile başladığımız elektronik tasarım birimimizde aydınlatma, trafik sinyalizasyon, küçük ev aletlerinde kullanılan elektronik kontrol kartları, otomotiv ve medikal aydınlatma sistemlerine kadar geniş yelpazede hizmet vermekteyiz.

Uygun maliyetli, üretilebilir ve rekabet edebilir tasarım düşüncesiyle çıktığımız yolda kavramsal tasarım, prototipleme ve birim entegrasyon testleri sürecinden geçen tasarımlarımız, ilgili sektörün standardına uyumluluk ve seri üretime uyumluluk ön planda tutularak müşterilerimize sunulmaktadır.

Müşterilerimizden gelen siparişe dayalı Ar-Ge projesi geliştirme talepleri doğrultusunda her türlü uygulama için baskı devre kartı tasarımı ve yazılım geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirebiliyoruz. Basit bir LED devre kartından işlemcili baskı devre kartlarına kadar her çeşit kartı tasarlayıp üretilmekteyiz.

Aydınlatma Sektörü, Trafik Sinyalizasyon Sektörü, Medikal Cihaz Sektörü, Otomotiv Sektörü ve talepte bulunan diğer sektörlere proje bazlı hizmet sağlamaktayız. Müşterilerimiz dilerse sadece tasarım, dilerlerse baskı devre kartının tedariği ya da anahtar teslim proje şeklinde paket hizmet alabilmektedirler.


Proje Faaliyetleri

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız genellikle LED armatür üretimi, tasarımı ve aydınlatma projelerinin satışına odaklanmış durumdadır. Firmalarımızın büyük çoğunluğu projelerindeki teknik mühendislik gereksinimlerini hizmet alımı yoluyla gerçekleştirmektedirler. Otomasyon kontrollü aydınlatma sistemleri konusunda çalışma yapabilen firmalarımızın sayısı ise oldukça düşüktür. Ekibimizdeki mühendislerimizin tecrübesi ve müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz nitelikli projeler sayesinde sektördeki bu açığı doldurmak üzere otomasyon ve aydınlatma uygulamaları konusunda bilgisayar simülasyonlarıyla başlayarak fabrika ve binalar için Dialux, tünel ve alt geçit uygulamaları için Relux, ürünlerin elektrik alt yapısını kullanmak üzere Autocad ve bina otomasyonu alt yapısı ve programlaması için ETS gibi programları kullanarak projelendirme ve ürün yerleştirme hizmeti verebilmekteyiz. Bunlara ek olarak DALI ve DMX uygulamalarında süpervizörlük hizmeti kapsamında profesyonel saha desteği sağlayabilmekteyiz.

Proje Faaliyetleri

Test ve Analiz Faaliyetleri

Test ve Analiz Faaliyetleri

Geniş laboratuvar imkanlarımız ve uzman teknikerlerimiz ile LM 79-08 standardına göre ışık akısı (Lm), renk sıcaklığı (CCT), renk geri verim indeksi (CRI),  güç (W), güç faktörü (PF), toplam harmonik bozulma (THD), fotometrik titreşim (Flicker) gibi LED’li armatür performans testlerini, EN60598 testleri, Optik karşılaştırma ve Işık çıktı oranı (LOR) hesaplama ve testlerini yapmaktayız. Yine bünyemizde yaşlandırma laboratuvarımızda bulunan -25/+80 iklimlendirme kabinimizde termal testleri yaparak LED ışık kaynaklı armatürler ile ilgili ürün ömür ön görüsü ile birlikte ısı dağılımı konusunda testler yaparak raporlar oluşturmakta ve sunmaktayız.

Müşterilerimize aynı zamanda TSE, ENEC vb. belgelendirmeler öncesinde ürünlerin testi geçebilmesi adına tasarım iyileştirmeleri ve tip testler hakkında bilgi vererek geliştirmeye açık noktaları standartlara atıfta bulunarak raporlamaktayız. Böylelikle müşterimizin belgelendirme süreçlerindeki zaman kayıplarını önlemelerine destek olmaktayız.


Aydınlatma Tasarımı

  • Enerji etkin, EN12464 standartlarına uygun ve iç mekan konforu sunabilecek estetik aydınlatma konseptinin oluşturulması 
  • Gün ışığı modellemeleri ile güneşten faydalanma verilerinin değerlendirilmesi ile aydınlatma sistemlerinin tasarlanması 
  • Işık kirliliği analizlerinin yapılması 
  • Sürdürülebilirlik raporlarının hazırlanması
  • Fizibilite çalışmalarının yapılması 
  • İhale süreç danışmanlığı 
  • Proje yönetimi 
  • Sahada süreç ve kalite yönetimi
Aydınlatma Tasarımı