Hizmetler

Dizgi Hizmeti

IPC standartlarına uygun yeni nesil SMT dizgi makinelerimiz ile min 50X50mm max 460X600mm baskı devre kartlarınıza SMD komponent dizgisi yapabiliyorken krem lehim inceleme (SPI) ve otomatik optik inceleme (AOI) ile lehim kontrolleri gerçekleştirerek standartlara uygun kurşunlu ve kurşunsuz dizgi hizmeti veriyoruz.

Dizgi Hizmeti

Elektronik Devre Tasarımı

Elektronik Devre Tasarımı

Proje bazlı müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde DC-DC besleme kartları, sabit akım sürücü kartları, doğrudan şehir şebekesi ile çalışan (220V AC) beslemeli LED Modül tasarımları ile başladığımız elektronik tasarım birimimizde aydınlatma,  trafik sinyalizasyon,  güneş enerjili ürünler, küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal aydınlatma ürün ve sistemlerine kadar geniş yelpazede  hizmet vermekteyiz.

Üretilebilir  ve rekabet edebilir tasarım düşüncesiyle çıktığımız yolda kavramsal tasarım,  tasarım,  prototip ve birim entegrasyon testleri sürecinden geçen tasarımlarımız, ilgili sektörün standardına uyumluluk ve seri üretime uyumluluk ön planda tutularak müşterilerimize sunulmaktadır.

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda her türlü uygulama için baskı devre kartı tasarımı gerçekleştirebiliyoruz.  Basit bir LED devre kartından işlemcili baskı devre kartlarına kadar her çeşit kartı tasarlayabiliriz.

Aydınlatma Sektörü, Trafik Sinyalizasyon Sektörü, Medikal Cihaz Sektörü, Otomotiv Sektörü ve talepte bulunan diğer sektörlere proje bazlı hizmet sağlamaktayız. Müşterilerimiz dilerse sadece tasarım,  dilerlerse baskı devre kartının tedariği ya da anahtar teslim proje şeklinde paket hizmet alabilmektedirler.


Proje Faaliyetleri

Aydınlatma sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız genellikle LED armatür üretimi, tasarımı ve aydınlatma projelerinin satışına odaklanmış durumdadır.  Büyük çoğunluğa baktığımızda ise genellikle projelerin teknik mühendislik gereksinimlerini hizmet alım şeklinde yapmaktadırlar.  Otomasyon tarafında ise gidebileceğiniz çok firma yoktur.  Otomasyon odaklı şirketler ise aydınlatma sektörünün ihtiyaçlarını bizim gibi bilmemekte ve sektörün ihtiyacına odak çalışmamaktadır.

Ekibimizdeki mühendislerimizin geçmiş tecrübesi ve müşterilerimizle gerçekleştirdiğimiz nitelikli projeler sayesinde sektördeki bu açığı doldurmak üzere otomasyon ve aydınlatma uygulamaları konusunda bilgisayar simülasyonlarıyla başlayarak fabrika ve binalar için Dialux, tünel ve alt geçit uygulamaları için Relux, ürünlerin elektrik alt yapısını kullanmak üzere Autocad ve bina otomasyonu alt yapısı ve programlaması için ETS gibi programları kullanarak projelendirme ve ürün yerleştirme hizmeti verebilmekteyiz.  Bunlara ek olarak DALI ve DMX uygulamalarında süpervizörlük hizmeti kapsamında profesyonel saha desteği sağlayabilmekteyiz.

Proje Faaliyetleri

Test ve Analiz Faaliyetleri

Test ve Analiz Faaliyetleri

Geniş laboratuvar imkanlarımız ve uzman teknikerlerimiz ile LM 79-08 standardına göre ışık akısı (Lm), renk sıcaklığı (CCT), renk geri verim indeksi (CRI),  güç (W), güç faktörü (PF), toplam harmonik bozulma (THD), fotometrik titreşim (Flicker) gibi LED’li armatür performans testlerini,  EN60598 testlerini, Optik karşılaştırma ve Işık çıktı oranı (LOR) hesaplama ve testlerini yapmaktayız. Yine bünyemizde yaşlandırma laboratuvarımızda bulunan -25/+80 iklimlendirme kabinimizde termal testleri yaparak LED ışık kaynaklı armatürler ile ilgili ürün ömür ön görüsü ile birlikte ısı dağılımı konusunda testler yaparak raporlar oluşturmakta ve sunmaktayız.

Müşterilerimize aynı zamanda TSE, ENEC vb. belgelendirmeler öncesinde ürünlerin testi geçebilmesi adına tasarım iyileştirmeleri ve tip testler hakkında bilgi vererek geliştirmeye açık noktaları standartlara atıfta bulunarak  raporluyor, müşterilerimizi ihracat yapma konusunda destek vermeye çalışıyoruz.


Aydınlatma Tasarımı

  • Enerji etkin, EN12464 standartlarına uygun ve iç mekan konforu sunabilecek estetik aydınlatma konseptinin oluşturulması 
  • Gün ışığı modellemeleri ile güneşten faydalanma verilerinin değerlendirilmesi ile aydınlatma sistemlerinin tasarlanması 
  • Işık kirliliği analizlerinin yapılması 
  • Sürdürülebilirlik raporlarının hazırlanması
  • Fizibilite çalışmalarının yapılması 
  • İhale süreç danışmanlığı 
  • Proje yönetimi 
  • Sahada süreç ve kalite yönetimi
Aydınlatma Tasarımı